Vallnord

Vallnord  –  to   nowoczesne centrum turystyczne, położone w Andorze, ok. 5 – 13 km  od stolicy księstwa Andory,  które zimą  staje się terenami narciarskimi,  a  od późnej wiosny do  później jesienie bardzo atrakcyjnym miejsce do  aktywnego wypoczynku dla wszystkich miłośników gór, wędrówek, trekkingu   oraz jazdy rowerowej i konnej.

Miejsce jest perfekcyjnie przygotowane, od wyciągów, dobrze oznaczonych tras, wypożyczalni sprzętu sportowego , rowerów po restauracje, bary, place zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Vallnord to jeden z piękniejszych widokowo regionów w całych Pirenejach. Tutaj znajduje się park krajobrazowy z najwyższym szczytem Andory, Pic de Coma Pedrosa 2942 m n.p.m., wysokiej jakości baza noclegowa, przepyszne jedzenie oraz sympatyczni i zawsze chętni do pomocy mieszkańcy.

Region ten składa się z trzech stacji Pal, Arcalis i Arinsal.

Zimą oferują one 80 km tras narciarskich: 13 tras zielonych, 22 niebieskich, 26 czerwonych i 6 czarnych. Ponadto 4 sektory dla freeriderów, 3 snow parki i trasa do boarder crossu.

Jest to miejsce gdzie warto przyjechać z  rodziną, z nastolatkami i z  małymi dziećmi, bo każdy znajdzie tu atrakcję na swoja miarę, zapraszamy do VALLNORD !!!