Wiosna – Jesień Andorra

Grupa Incentive 20 pax


Wiosna – Jesień Andorra

Dzień 1


Przylot grupy na lotnisko Barcelona El Prat.

Grupa udaje się prywatnym transferem do Andory z polskojęzycznym pilotem oddalając się od wybrzeża. Panoramiczna trasa wiedzie przez katalońskie miasteczka i wioski, gdzie można zobaczyć imponujące Masias – czyli domy gospodarzy katalońkich i typowe kościoły z kamienia na głównym placu a im bliżej Andory tym więcej wąwozów górskich i sztucznych jezior akumulujących wodę gór.

Po ok.godzinie drogi grupa zajeżdża do lokalnej winnicy modernistycznej zaprojektowanej przez znanego architekta Josep Puig i Cadafalch w regionie Penedes, gdzie czeka na nich zwiedzanie winnic z degustacją cava czyli katalońskiego szampana oraz mini – brunch (chleb z pomidorem, szynka iberyjska, sery, kiełbaski i różne rodzaje wędzonek)

Około 2,5 godziny

Po przerwie na degustację grupa kontynuuje dalej trasę panoramiczną w kierunku Andory, mniej więcej 2 godziny.

Po przyjeździe do hotelu czas wolny na odświeżenie oraz kolacja w hotelu.

Nocleg w Hotelu del Pui 4* lub w podobnym. Pokoje twin/dwuosobowe ze śniadaniem i obiadokolacją.

 

Dzień 2


Po śniadaniu wczesnym rankiem grupa udaje się w okolice doliny La Cerdanya, gdzie około godziny 08:00 zacznie się lot balonem. (cała wycieczka ok. 4,5 godziny). Wycieczka balonem nad wspaniałym regionem La Cerdanya, znanym jako wielka dolina Pirenejów. Przepiękne widoki majestatycznych gór otaczających dolinę.Grupa razem wspólnymi siłami przygotowuje balon do startu. Sam lot trwa 1,15h, a po wylądowaniu serwowane jest typowe katalońskie śniadanie: chleb z grilla potarty pomidorem i czosnkiem a na nim szynka czy embutidos czyli kiełbaski i wędzonki.Po powrocie do hotelu kolacja w hotelu.

 

Dzień 3


Po śniadaniu grupa wybiera się na rafting po rwistych rzekach na granicy andorsko – hiszpańskiej.(całodniowa wycieczka). Do miejsca skąd zaczyna się spływ można dotrzeć tylko jeepem. Grupa przejeżdża jeepem po szlakach dawnych przemytników, przepiękne widoki podczas jazdy off road. Są to trasy górskie, po których podczas II wojny światowej, uciekało bardzo dużo Polaków przed Gestapo, z Francji na południe Europy i dalej do USA. Andorczycy pomagali w ucieczce przez góry Polakom i wielu innym narodowością.
Podczas jazdy jeepem przerwa na piknik na widokowym miejscu, skąd grupa może podziwiać przepiękne widoki na wysokości 2.300 m n.p.m.

Po powrocie do hotelu kolacja w hotelu.

 

Dzień 4


6Po śniadaniu grupa wybiera się na pole golfowe najwyżej położone w Europie, które znajduje się na wysokości ponad 2.400 m n.p.m. Tutaj grupa w 3 godziny pozna sztukę grania w golfa.

Wliczone w cenę jest green fee, kije i kule golfowe.Po południu wycieczka panoramiczna po Andorze, zobaczenie najpiękniejszych miejsc Andory, a później zwiedzenie byłego parlamentu Andory, gdzie można dowiedzieć się ciekawostek na temat Księstwa Andory.

 

 

Po wcześniej aktywnych dniach na grupę czeka Centrum SPA & Wellness Caldea – największe Centrum Wellness w Europie. (3 godziny)

Budynek obiektu wellness wyróżnia się na tle górskim swoją nowoczesną konstrukcją, której jeden z elementów – szklana wieża w kształcie piramidy – góruje nad całą okolicą.  Pobyt 3 godzinny zawiera: laguny wodne wewn. i zewn.(woda osiąga w nich temperaturę powyżej 30°C), łaźnia islandzka, sauny, łaźnie „rzymskie”, gdzie można zażyć  terapeutycznych, na przemian gorących (36°C) i zimnych (14°C) kąpieli i wiele innych sposobów na odprężenie i zregenerowanie sił.

Po zakończeniu pobytu wellness, powrót do hotelu oraz kolacja w hotelu.

 

Dzień 5


Andora to raj banków i nieoficjalnych kont milionerów zagranicznych. Dlaczego nie skorzystać z tej famy Andory i nie otworzyć konta w jednym z banków andorskich. Grupa odwiedza bank andorski, a dwóch uczestników z grupy zakłada konto.

Po załatwieniu spraw finansowych grupa udaje się do parku tematycznego, gdzie czeka na nich najdłuższy tobogan w Europie na wolnym powietrzu: 5,3 km.

Po atrakcjach w parku tematycznym, czeka na grupę degustacja pierwszego i jedynego piwa wyprodukowanego w Andorze.Zwiedzenie browaru oraz degustacja 3 rodzajów piwa.

Transfer na lotnisko z polskojęzycznym pilotem.