PALAU DU GEL – pałac lodowy

Pałac Lodowy (Palau de Gel d’Andorra) to duży, nowoczesny kompleks sportowy, znajdujący się tuż przy wjeździe do miasta Canillo od strony Encamp. Słynie przede wszystkim ze sztucznego lodowiska o olimpijskich rozmiarach (60×30 m), jednego z największych w Europie, na którym rozgrywane są międzynarodowe zawody w jeździe figurowej na lodzie i mecze hokejowe. Ale jest tam również klimatyzowany kryty basen, boisko do gry w squasha, sala gimnastyczna i sauna, a także kafejka, restauracja, salon gier i sklepy.

Na trawniku przed budynkiem Pałacu umieszczono kopię fragmentu słynnej “Skały Czarownic” z serią naskalnych rysunków sprzed setek lat, której oryginał odkryto w osadzie Prat, w pobliżu Canillo.

golf

Andora to atrakcyjny kraj dla amatorów golfa. Sport ten można uprawiać tam w kilku miejscach (np. Golf Par 3 Valle d’Ordino, w miasteczku Cortinada; Pitch&Putt El Torrent, w Xixerella, przy drodze Pal-La Massana), a Grandvalira Golf Soldeu (w parafii Canillo) jest najwyżej położonym polem golfowym w Europie (2.250 m n.p.m.).