Bike ParkFour Cross


Four-Cross

To najbardziej dynamiczna dyscyplina w świecie kolarstwa górskiego. Vallnord zaprasza na specjalny tor zaprojektowany na jednoczesny zjazd czterech zawodników.

Trasy Parku Rowerowego Vallnord były oficjalnymi torami Pucharu Świata w 2008 i 2009 roku i zostały zaprojektowane przez lokalnego kolarza górskiego Cédric Gracia. Tor jest przystosowany dla najlepszych kolarzy górskich, z dużymi skokami i stokami, które sprawiają, że zjazd jest bardzo techniczny. Trasa ma ok. 500 metrów i przebiega wzdłuż wyciągu krzesełkowego La Carbonera.


Downhill


descensos

Bike Park Vallnord posiada bardzo zróżnicowane trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności technicznych, na części z nich odbywały się Puchary Świata w kolarstwie górskim. Ten rodzaj zjazdu polecamy zarówno młodym początkującym dowhilowcom jak i bardziej doświadczonym. Do wjazdu korzysta się z funkcjonujących latem kolejek górskich. Zalecamy używanie specjalnych rowerów zjazdowych i odzieży ochronnej (niezbędny kask, nakolanniki, ochraniacze na łokcie, rękawiczki i ochrony pleców). Cały sprzęt można wypożyczyć na miejscu.


Family


Infantil

W sezonie 2009 zostały otwarte dwa tory o łatwym poziomie, odpowiednie dla początkujących: Verdet i La Serra. Są to dwie bardzo łatwe trasy polecane dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem rowerowym. Verdet to trasa około 700 metrowa, która łączy obszar El Planell z wyciągiem krzesełkowym La Serra II, podczas gdy La Serra, to trasa 2 kilometrowa, która łączy obszar Pla de la Cot z centralną częścią Bike Parku.

Te dwa tory oznaczone kolorem zielonym są idealne do jazdy górskiej dla rodzin, ze względu na dostępność i łatwość tras. Podobnie, jest to idealne miejsce do pierwszego kontaktu z terenem i opanowania techniki jazdy na rowerze. Takie samo założenie ma , również otwarty latem 2009 roku niebieski tor Corpalanca. Trasa jest łatwa i łączy obszar Pla de la Cot z bazą wyciągu krzesełkowego Serra II.


Woodpark (Park Leśny)


Woodpark

Park Leśny to specjalnie wybudowane drewniane chodniki, dzięki którym można korzystać ze stoków Vallnord. Trasa jest pełna skoków, zjazdów i wywrotek i dostarcza adrenaliny. Obszar ten dostępny jest przez wyciąg krzesełkowy Serra II w Pla de la Cot w dół u stóp tego samego wyciągu krzesełkowego